19.10.2011, godz. 12:00. Bazar Poznański:
Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej pobyt
i koncerty Henryka i Józefa Wieniawskich

Tablica na Bazarze.  / Fot. T. Boniecki Roman Kosmala, autor tablicy, przed swoim dziełem. Fot. T. Boniecki.jpg 349 kB Tablica.jpg 282.08 kB Tablica na Bazarze.jpg 327.72 kB Maxim Vengerov i Andrzej Wituski. Fot. T. Boniecki.jpg 87.37 kB Moment odsłonięcia tablicy uchwycony przez T. Bonieckiego.jpg 297.52 kB Odsłonięcie tablicy na Bazarze.jpg 249.48 kB Uroczystwość odsłonięcia tablicy.jpg 212.84 kB Maxim Vengerov gra Legendę Wieniawskiego w Sali Białej Bazaru. Fot. T. Boniecki.jpg 77.14 kB Maxim Vengerov gra w Sali Białej Bazaru.jpg 117.67 kB Hotel Bazar w połowie XIX wieku. Zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu Bazar Poznański dziś...jpg 68.6 kB


Miejsce:

Bazar Poznański S.A.
ul. Paderewskiego 7

Organizatorzy:
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego  

Fundacja Rozwoju Miasta Poznania 

Bazar Poznański S.A. 


____________________________________________________________


Wystawa pt. "Henryk Wieniawski w Poznaniu"


Wczorajszy wieczór w teatrze możemy policzyć do najświetniejszych (…) Uniesienie między publicznością doszło do najwyższego szczytu, bo też panowie Wieniawscy, z właściwym sobie ogniem, ogrzewającym szczytniejszych mistrzów, odegrali różnolite kompozycje (…) Pożegnali zaś publiczność licznie zgromadzoną dwoma mazurami, z których jeden odtąd nosić będzie nazwę przypomnienia Poznania, na znak, że Poznań policzają do swych dobrych miast (...)

Gazeta Wielkiego Księstwa Poznańskiego (4 lipca 1854 r.)


Na wystawie zaprezentowane zostały pierwodruki kompozycji Henryka Wieniawskiego granych w Poznaniu, w tym Souvenir de Posen op. 3 (mazurek napisany najprawdopodobniej w Poznaniu w 1854 roku, a dedykowany hrabinie Joannie Niemojowskiej z Wrześni), oryginalne afisze teatralne z 1854  i 1857 roku, wizerunki braci Henryka i Józefa, recenzje prasowe i zapowiedzi poznańskich koncertów. Ekspozycję uzupełniły kopie litografii przedstawiające miejsca związane z pobytem i koncertowaniem kompozytora w Poznaniu oraz kopie ciekawych listów, które Wieniawski wymieniał z wydawcami i przyjaciółmi, a które odnoszą się do jego  poznańskich śladów. W listach Wieniawski chwali poznańską publiczność i gorące przyjęcie, jakie go tutaj spotkało, a także poznańskiego lekarza, który pozwolił mu wrócić do zdrowia.

Ulokowanie wystawy dokumentów związanych z Henrykiem Wieniawskim i jego obecnością w Poznaniu w Bibliotece Raczyńskich ma specjalną symbolikę - w budowanym skrzydle Biblioteki znajdował się niegdyś Hotel Drezdeński, w którym Wieniawski zamieszkał wraz z mamą i bratem Józefem podczas pierwszego pobytu w Poznaniu w 1854 r., przez okna Biblioteki widać Bazar, w którym Wieniawski i mieszkał i koncertował, oraz Arkadię, którą zbudowano w miejscu dawnego Teatru Miejskiego, na deskach którego wirtuoz wielokrotnie występował. Maxim Vengerov oglądając ekspozycję powiedział, że dla każdego bez wyjątku skrzypka Henryk Wieniawski jest idolem a dla niego samego jest to zaszczyt móc uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Po czym z dużym wzruszeniem oddał się zwiedzaniu wystawy...


Wystawa czynna: 

od 10.10.2011 - 08.11.2011
od poniedziałku do soboty, w godz. 09:00 - 19:00

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Miejsce:
Biblioteka Raczyńskich
Poznań, Plac Wolności 19

Wystawa i katalog:

Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Kułagowska
Tłumaczenie: Waldemar Łyś
Koordynacja: Anna Kozłowska
Opracowanie graficzne: Monika Dolata

plakatA3.jpg 196.09 kB _MG_3650.jpg 219.8 kB _MG_3649.jpg 215.06 kB Afisz koncertu Braci Wieniawskich w Poznaniu (1857).jpg 156.07 kB Katarzyna Kułagowska-Urbaniak, Waldemar Łyś, Andrzej Wituski, Maxim Vengerov, Sławomir Hinc, Wojciech Spaleniak.jpg 230.04 kB Wojciech Spaleniak, Sławomir Hinc, Maxim Vengerov, Andrzej Wituski, Waldemar Łyś.jpg 270.93 kB _MG_3723.jpg 244.36 kB _MG_3700.jpg 264.8 kB _MG_3691.jpg 286.98 kB _MG_3689.jpg 248.26 kB Pierwodruk Capriccio Valse op. 7.jpg 104.06 kB _MG_3659.jpg 142.4 kB Księga pamiątkowa i katalogi wystawy.jpg 185.61 kB Maxim Vengerov jako pierwszy wpisuje się do księgi pamiątkowej.jpg 251.32 kB _MG_3738.jpg 205.85 kB Biblioteka_Raczyńskich.JPG 18.13 kB

08.10.2011, godz. 12:00
Wieniawski na Placu Mickiewicza


Z inicjatywy Jerzego Kura i Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, w Poznaniu na placu Adama Mickiewicza zagości na czas konkursowych zmagań … Henryk Wieniawski. Rzeźba, przedstawiająca głowę kompozytora będzie pewną niespodzianką dla odbiorców. Gościny użyczy patron placu, rzeźba pojawi się obok pomnika wieszcza, a jaka będzie jej ostateczna forma, jak będzie się zmieniała w trakcie konkursu – odpowiedzi na te pytania będą się pojawiały z każdym kolejnym dniem przesłuchań. Ten swoisty spektakl zacznie się w sobotni poranek jako preludium konkursowych zmagań.

IMG_1622.JPG 238.15 kB IMG_1629.JPG 216.62 kB IMG_1603.JPG 322.44 kB IMG_1635.JPG 235.86 kB IMG_1608.JPG 261.93 kB

07.10.2011, godz. 20.00
Muzyczny live-act pt. Wieniawski Remixed


Miejsce:
Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1 (w Starym Korycie Warty) 

Projekt Inside Story będzie prezentacją elektronicznych wersji dzieł Henryka Wieniawskiego. Dźwięki kompozycji jednego z najwybitniejszych polskich artystów zostaną połączone ze współczesnymi elektronicznymi brzmieniami. Próba współczesnej reinterpretacji muzyki klasycznej to ogromne wyzwanie, zarówno dla muzyków jak i odbiorców. Będą to bowiem utwory na flet poprzeczny z efektorem, skreczowane sample, skrzypcowe zabawy ze znanymi tematami kompozytora, połączone z bitami i nowymi elektronicznymi brzmieniami w zaskakujących aranżacjach… 

Inside Story.jpg 227.65 kB

Wykonawcy:

INSIDE STORY
Projekt muzyczny, łączący dźwięki żywych instrumentów ze współczesną elektroniką. Sample i skrecze, flet i kontrabas pozwalają na uzyskanie zaskakująco spójnych, nowoczesnych brzmień. Inside Story to nie tylko spotkanie pięciu wyjątkowych indywidualności, ale zestawienie różnych spojrzeń na muzykę – nowatorskie i odważne „plądrowanie” muzycznych doświadczeń i wizji. To świeże i niezwykle przyjemne dźwięki, które przenoszą uważnego słuchacza w zupełnie nowy stan świadomości.

An On Bast [Anna Suda] – Jedna z najlepszych polskich producentek muzyki elektronicznej. Jej muzyka jest naznaczona minimalizmem Arvo Pärta, nieprzewidywalnością Autechre i frywolnością Mozarta. Współtworzy kolektyw City Inside Art oraz śpiewa w chórze Dominicantes. Jej dynamiczna osobowość przejawia się jednak w pełni podczas muzycznych live act'ów, na imprezach z muzyką klubową oraz w czasie wspólnych setów i produkcji z dj Joaną.

Marcin Chenczke –Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym, w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował i koncertował z Leną Piękniewską, Marcelo Nisinmanem, Larrym Porterem, Dennisem Hernandezem oraz grupą Soundcheck.

Chilleader
Marcin Piątyszek – dziennikarz (DJ Magazine, Radio Afera), producent muzyczny i DJ, który od pięciu lat nadaktywnie działa na scenie niezależnych, elektronicznych brzmień. Zawsze szeroko otwarty na nowe dźwięki, znudzony sztampą, poszukujący w muzyce eklektyzmu, nowych wyzwań i doświadczeń. 

Top Cut
Mateusz Radź – należy do wąskiego w Polsce grona ludzi zajmujących się oryginalną i nowatorską formą scratch music. Cały czas stara się poszukiwać nowych brzmień i eksperymentować ze skreczem poprzez efektory, czy kontrolery midi. Jego styl charakteryzuje wyraziste i melodyjne flow, którym umiejętnie potrafi wkomponować się w różne style muzyczne. Skreczując wykorzystuje m.in dźwięki instrumentów, linii basowych, syntezatorów i sampli perkusyjnych. Komponuje również utwory oparte tylko na wyskreczowanych dźwiękach.

Ewa Wymysłowska –Utalentowana wokalistka, która powoli odkrywa przed słuchaczami kolejne niespodzianki. Niesamowita energia i siła jej głosu sprawiają, że jest ona jedną z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Kooperacja z wieloma projektami muzycznymi sprawia, że jest również jedną z najbardziej różnorodnych i obiecujących postaci na polskiej scenie niezależnej.

Joanna Zielecka –Swoją muzyczną podróż rozpoczęła w Swarzędzkiej Orkiestrze Flażoletowej. Przez 4 lata zapoznawała się z muzyką celtycką i uczestniczyłam w warsztatach muzyki bretońskiej. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Poznaniu, w klasie fletu. Interesuję się różnorodnymi gatunkami muzycznymi.

Organizatorzy:
Pawilon Nowa Gazownia    

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego      

03.10.2011 – 23.10.2011
Wystawa pt. Henryk Wieniawski i konkursy jego imienia


Wieniawski w oryginale – rękopisy, afisze, zdjęcia….

W Bibliotece Głównej poznańskiego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza można obejrzeć  bezcenne archiwalia związane z Henrykiem Wieniawskim. Wśród prezentowanych eksponatów najciekawsze to pochodzące z prywatnej kolekcji nieznane autografy kompozytora – muzyczne wpisy do sztambucha: fragmenty zaginionego Rondo a la Polacca oraz III części II Koncertu skrzypcowego d-moll op. 22. W gablotach zaprezentowane zostały również pierwodruki, m. in. Poloneza A-dur op. 21 w wersji na fortepian i skrzypce oraz w wersji orkiestrowej (partytura i głosy). Ponadto zobaczyć można oryginalny afisz koncertu braci Henryka i Józefa Wieniawskich z 23 grudnia 1851 roku w Saratowie, czy listy Henryka Wieniawskiego pisane z Weimaru i Brukseli.

Dodatkową atrakcją ekspozycji są plakaty wszystkich dotychczasowych konkursów skrzypcowych począwszy od roku 1935. Na wystawie prezentowane są też zdjęcia laureatów wszystkich edycji Konkursu: listę otwiera Ginette Neveu – zwyciężczyni pierwszego Konkursu, który odbył się w 1935 roku w Warszawie, zamyka ją Agata Szymczewska, laureatka sprzed 5 lat. 

Wykaz archiwaliów prezentowanych na wystawie  (PDF, 76 KB)


Wystawę można zwiedzać do 23 października w godz. 09:00 – 21:00
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
ul. Ratajczaka 38/40

Wstęp wolny!

Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Kułagowska
Opracowanie graficzne: Dariusz Grajek

Organizatorzy:
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu    
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego   

Zdjęcia: RR Studio  i Tadeusz Boniecki


____________________________________________________________


Wystawa pt. "Henryk Wieniawski w Poznaniu"


Wczorajszy wieczór w teatrze możemy policzyć do najświetniejszych (…) Uniesienie między publicznością doszło do najwyższego szczytu, bo też panowie Wieniawscy, z właściwym sobie ogniem, ogrzewającym szczytniejszych mistrzów, odegrali różnolite kompozycje (…) Pożegnali zaś publiczność licznie zgromadzoną dwoma mazurami, z których jeden odtąd nosić będzie nazwę przypomnienia Poznania, na znak, że Poznań policzają do swych dobrych miast (...)

Gazeta Wielkiego Księstwa Poznańskiego (4 lipca 1854 r.)


Na wystawie zaprezentowane zostały pierwodruki kompozycji Henryka Wieniawskiego granych w Poznaniu, w tym Souvenir de Posen op. 3 (mazurek napisany najprawdopodobniej w Poznaniu w 1854 roku, a dedykowany hrabinie Joannie Niemojowskiej z Wrześni), oryginalne afisze teatralne z 1854  i 1857 roku, wizerunki braci Henryka i Józefa, recenzje prasowe i zapowiedzi poznańskich koncertów. Ekspozycję uzupełniły kopie litografii przedstawiające miejsca związane z pobytem i koncertowaniem kompozytora w Poznaniu oraz kopie ciekawych listów, które Wieniawski wymieniał z wydawcami i przyjaciółmi, a które odnoszą się do jego  poznańskich śladów. W listach Wieniawski chwali poznańską publiczność i gorące przyjęcie, jakie go tutaj spotkało, a także poznańskiego lekarza, który pozwolił mu wrócić do zdrowia.

Ulokowanie wystawy dokumentów związanych z Henrykiem Wieniawskim i jego obecnością w Poznaniu w Bibliotece Raczyńskich ma specjalną symbolikę - w budowanym skrzydle Biblioteki znajdował się niegdyś Hotel Drezdeński, w którym Wieniawski zamieszkał wraz z mamą i bratem Józefem podczas pierwszego pobytu w Poznaniu w 1854 r., przez okna Biblioteki widać Bazar, w którym Wieniawski i mieszkał i koncertował, oraz Arkadię, którą zbudowano w miejscu dawnego Teatru Miejskiego, na deskach którego wirtuoz wielokrotnie występował. Maxim Vengerov oglądając ekspozycję powiedział, że dla każdego bez wyjątku skrzypka Henryk Wieniawski jest idolem a dla niego samego jest to zaszczyt móc uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Po czym z dużym wzruszeniem oddał się zwiedzaniu wystawy...


Wystawa czynna: 

od 10.10.2011 - 08.11.2011
od poniedziałku do soboty, w godz. 09:00 - 19:00

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Miejsce:
Biblioteka Raczyńskich
Poznań, Plac Wolności 19

Wystawa i katalog:

Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Kułagowska
Tłumaczenie: Waldemar Łyś
Koordynacja: Anna Kozłowska
Opracowanie graficzne: Monika Dolata

plakat_wystawa_BU.jpg 455.05 kB Biblioteka Uniwersytecka.jpg 27.61 kB _MG_1725.jpg 287.82 kB fot. T. Boniecki 1.jpg 208.94 kB fot. T. Boniecki 2.jpg 197.11 kB _MG_1750.jpg 223.55 kB _MG_1749.jpg 168.55 kB _MG_1739.jpg 170.29 kB _MG_1738.jpg 157.17 kB _MG_1741.jpg 205.9 kB _MG_1737.jpg 231.61 kB fot. T. Boniecki 3.jpg 223.21 kB _MG_1733.jpg 288.99 kB fot. T. Boniecki 4.jpg 293.57 kB _MG_1720.jpg 261.38 kB


01.10.2011 – 23.10.2011
Wystawa rzeźb
pt. Dedykacja dla Henryka Wieniawskiego


Muzyka w przestrzeni – wystawa rzeźb pt. „Dedykacja dla Henryka Wieniawskiego”

Trochę niecodziennie Międzynarodowy Dzień Muzyki i zbliżający się coraz większymi krokami XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy uczciliśmy wystawą rzeźb inspirowanych muzyką Henryka Wieniawskiego. Aula Nova poznańskiej Akademii Muzycznej stała się miejscem, gdzie podziwiać można 27 prac, bardzo różnorodnych w interpretacji zarówno tematu jaki i tworzywa. Wystawa pokazuje jak odmiennie artyści postrzegają postać kompozytora, dźwięki muzyki czy skrzypce…

Zgromadzonych na otwarciu gości, w imieniu Towarzystwa Muzycznego powitał Andrzej Wituski, informując o pozostałych zdarzeniach,  jakie będą towarzyszyć Konkursowi. Roman Kosmala, prezes Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy w imieniu autorów powiedział, że "wystawa ta, to zarazem hołd dla geniuszu tego kompozytora i jego wspaniałej muzyki przenikającej w głąb ludzkich dusz, inspirującej działania twórców". 

Podczas wernisażu wystąpił chór współgospodarza wystawy Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego „Motet et madrigal” pod dyrekcją Leszka Bajona prezentując utwory od Wacława z Szamotuł po twórczość Romualda Twardowskiego, dedykowane również jednemu z autorów prezentowanych rzeźb, byłemu chórzyście Antoniemu Walerychowi. Ekspozycję będzie można odwiedzać w godzinach funkcjonowania Poznańskiej Akademii Muzycznej do 23 października 2011 r.

Wstęp wolny!

Międzynarodowy Dzień Muzyki to data szczególna, dlatego stworzona prezentacja odnosi się do postaci wybitnej – Polskiego Kompozytora Narodowego. Muzyka otacza nas zewsząd, ulotna, niepowtarzalna dla geniuszu, zamknięta w dorobku wirtuoza. Przenikanie jej eteryczności w zestawieniu z formą ciężka, kontrastową, fizycznych kształtach, strukturach przestrzennych – RZEŹBIE. Realizacje zamierzone przez rzeźbiarzy to układy form dla wypełniającego ciszę dźwięku, rytmu.  Dialog materii dla muzyki. Zapisy wrażeń jakie ona powoduje, określa, prowokuje, przekracza próg odbioru impresji i kontaktu. Prowokacja do słuchania zmienia się w zaproszenie do czytania zaistniałych form. Zapisy ulotnych emocji to pokłady wspomnień dla wewnętrznej metafory usłyszanego echa. Widoczne w czysto indywidualnych wypowiedziach otwierających dekody tworzonego języka przekładu, pragnienie aby wydobyć choć cień głosu z formy. Sygnał nieograniczony aby sposób i metoda twórcza czyli nuty, pojęcia, symbole i ruch stały się czasem trwania utworu dla zamkniętej, ukształtowanej materii przestrzennej. To odkrywanie myśli aby skala dźwięku nie była miarą bryły ale częścią wielkiego dzieła jakim jest muzyka. Przekaz zaproponowany przez grupę twórczą to makiety, rzeźby, zegary, formy kameralne, przestrzenne zachęcają do dialogu, misji jaką niosą utwory śpiewne, liryczne, koncerty skrzypcowe, polonezy, kujawiaki, fantazje i muzyka ludowa. 

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska (WZAR)

 Na wystawie prezentowane są następujące prace:

Joanna Buczak „ZAKLĘTE W…” stal, piaskowiec
Ireneusz Daczka „FANTAZJA” metal, drewno patynowane
Helena Ertel-Jakubowska „ODWIECZNA PIEŚŃ” brąz
Henryk Gutowski „PORTRET MUZYKA I KOMPOZYTORA” ceramika
Bernardyna Jaskólska-Mnichowska „ PO KONCERCIE” ceramika
Tomasz Jędrzejewski – bez tytułu
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska „ZEGAR” brąz, piaskowiec
Mariola Kalicka „KONCERT” brąz i piaskowiec
Benedykt Kasznia – bez tytułu
Andrzej Kołodziejczyk „W RAMIE” brąz
Roman Kosmala „TOCCATA NA WIATR I ORGANY” szkło, metal
Anna Krzymańska „ MUZYKA” brąz
Józef Petruk „Z CYKLU WĘDROWIEC” brąz
Alojzy Piątkowski „MUZYCZNE IMPRESJE” brąz
Maria Podskarbi-Hebisz „ FANTASIE BRILLANTE SUR” porcelana
Kazimierz Rafalik „NIEMUZYCZNE UCHO” brąz
Irena Rosińska-Melnik „SKRZYPACZKA” brąz
Jolanta Różańska-Woźniak „ROMANTICA POLONAISE” ceramika
Norbert Sarnecki „SKRZYPEK 1” brąz
Anna Słonka-Moskwa „MUZA” dąb
Magdalena Szczurowska „ANIOŁ STRÓŻ” brąz
Grażyna Szymała – Wołyńska „DE MOLL op.22” metal i szkło
Urszula Szymańska „BEZ TYTUŁU” brąz
Dagmara Szymkowiak „POLONEZ D-dur” brąz
Danuta Tomaszewska „JASKÓŁKI” ceramika
Antoni Walerych „SKRZYPEK” brąz
Irena Woch „LEŚNA RAPSODIA” mahoń

Organizatorzy:
Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy    
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego 
Fundacja Rozwoju Miasta Poznania  

Wystawa zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania. 

Zdjęcia: RR Studio
_MG_1045.jpg 142.25 kB _MG_1050.jpg 121.39 kB _MG_1052.jpg 141.92 kB _MG_1085.jpg 177.65 kB _MG_1123.jpg 207.74 kB _MG_1177.jpg 272.09 kB _MG_1137.jpg 189.8 kB


Cykl koncertów Przed Wieniawskim
grają poznańscy Uczestnicy
XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego
im. Henryka Wieniawskiego


Zanim zagrają na estradzie Auli Uniwersyteckiej, skrzypkowie związani z Poznaniem zaprezentowali swoje umiejętności w Sali im. M. Groblicza w Muzeum Instrumentów Muzycznych na Starym Rynku w Poznaniu.

23 września 2011 (piątek), godz. 19.00
Joanna Kreft
– skrzypce
Marcin Sikorski
fortepian

24 września 2011 (sobota), godz. 19.00
Aleksandra Rytwińska
– skrzypce
Michał Francuz
– fortepian

25 września 2011 (niedziela), godz. 12.15
Celina Kotz
– skrzypce
Marcin Sikorski
– fortepian

25 września 2011 (niedziela), godz. 18.00 
Sandra Haniszewska
– skrzypce
Marcin Sikorski
– fortepian

30 września 2011 (piątek) godz. 19.00
Marcin Ostrowski
– skrzypce
Marcin Sikorski
– fortepian

1 października 2011 (sobota), godz. 19.00
Marta Pawłowska
– skrzypce
Małgorzata Sajna-Mataczyńska – fortepian

2 października 2011 (niedziela), godz. 12.15
Marta Wasilewicz
– skrzypce

2 października 2011 (niedziela), godz. 18.00
Maciej Strzelecki
– skrzypce

Adam Banaszak – prowadzenie koncertów

Organizatorzy:

Towarzystwo Muzyczne im  H. Wieniawskiego
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Poznaniu
Muzeum Instrumentów Muzycznych – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu
Orkiestra Kameralna L'Autunno

Autor zdjęć - Zygmunt Gajewski
New_Przed_Wien_net.jpg 429.57 kB Joanna_Kreft_Przed_Wieniawskim.jpg 395.92 kB DSC_6685.jpg 163.35 kB DSC_6627.jpg 175.89 kB DSC_6679.jpg 125.68 kB DSC_6670.jpg 246.05 kB DSC_6638.jpg 201.76 kB DSC_6672.jpg 247.98 kB DSC_6767.JPG 191.19 kB DSC_6782.JPG 156.75 kB DSC_6794.JPG 268.45 kB DSC_6801.JPG 281.08 kB

Bimba Wieniawskiego

Muzycznym tramwajem przez Poznań!

1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, po ulicach Poznania jeździła BIMBA WIENIAWSKIEGO – specjalny, zabytkowy tramwaj, w którym rozbrzmiewała muzyka wielkiego wirtuoza. Na tydzień przed Inauguracją Konkursu pojazd jeździł ul. Gwarną, Św. Marcin, Al. Marcinkowskiego przez pl. Wolności, Gwarną i Kaponierę. Kilkuset pasażerów tramwaju mogło uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami (książkami i płytami wydanymi przez Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego) oraz posłuchać opowieści o poznańskich i wielkopolskich wątkach z życia kompozytora. Bimba stała się też obiektem zainteresowania przechodniów i turystów. Ufamy, że pasażerowie tramwaju będą również wiernymi słuchaczami konkursowych przesłuchań!

Organizatorzy:
Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne      

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych   

Zdjęcia: RR Studio
IMG_1288.jpg 244.54 kB _MG_1306.jpg 169.79 kB _MG_1282.jpg 244.94 kB _MG_1276.jpg 269.12 kB _MG_1275.jpg 139.97 kB _MG_1265.jpg 274.41 kB _MG_1214.jpg 119.27 kB _MG_1197.jpg 273.26 kB