WWW.wieniawski-competition.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej Międzynarodowym Konkursom im. Henryka Wieniawskiego, które odbyły się w 2016 roku - 15. Konkursowi Skrzypcowemu (8-23.10.2016) i 13. Konkursowi Lutniczemu (8-15.05.2016).


10. Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Z. Jahnkego | Poznań, 7-13.11.2020

W dniach od 7 do 13 listopada 2020 r. odbędzie się w Poznaniu 10. Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Zdzisława Jahnkego. Mogą wziąć w nim udział skrzypkowie uczący się w polskich szkołach muzycznych oraz na polskich uczelniach muzycznych, urodzeni w latach (...)
Czytaj więcej...

Gerald S. Spear - "Yosi. Życie i czasy Józefa Chasyda"- ebook

Na początku 2020 roku ukazała się w formie ebooka i w języku angielskim biografia Józefa Chasyda, fenomenalnego polskiego skrzypka żydowskiego pochodzenia, wyróżnionego dyplomem honorowym na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w (...)
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „WIENIAWSKI PL” – z nami cały świat zasłuchuje się w muzyce skrzypcowej!

Od 2011 roku prowadzimy w serwisie YouTube kanał o nazwie "WIENIAWSKI PL", na którym udostępniamy nagrania z przesłuchań Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego oraz najciekawsze materiały z innych organizowanych przez nas wydarzeń. (...)
Czytaj więcej...

Hołd dla wybitnej skrzypaczki Ginette Neveu na paryskim cmentarzu Père Lachaise

28.10.2019 r. przypadła 70. rocznica tragicznej śmierci Ginette Neveu. Jej zniknięcie pozbawia muzykę nie tylko niezrównanej interpretatorki – równej Francescatiemu, Menuhinowi, Kreislerowi – ale także mistrzyni, której nauczanie ukształtowałoby wiele generacji (...)
Czytaj więcej...

Laureaci VI Konkursu Lutniczego im. Włodzimierza Kamińskiego | Poznań, 23-26.10.2019

Jury VI Konkursu Lutniczego im. Włodzimierza Kamińskiego w Poznaniu w składzie: Jan Bartoś, Alessandro Voltini, Marcin Krupa, Gert Schrijvers, Mariusz Derewecki i Anna Wandtke uchwaliło na końcowym posiedzeniu następujący rozdział nagród w każdej z kategorii: (...)
Czytaj więcej...

CD i DVD: Veriko Tchumburidze i 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego (2016)

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...

Wyniki 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego - Laureaci, oceny Jurorów

Veriko Tchumburidze została zwyciężczynią 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który odbył się w Poznaniu w dniach 8-23.10.2016 r. Laureatami drugiej nagrody zostali Bomsori Kim (Korea Południowa) i Seiji Okamoto (Japonia). (...)
Czytaj więcej...

Nowości w naszych zbiorach: nieznane fotografie z VI, VII i VIII Międzynarodowego Konkursu Wieniawskiego (1972, 1977, 1981)

Pod koniec ubiegłego roku zakupiliśmy na aukcji internetowej nieznane nam dotąd fotografie z VI, VII i VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Na zdjęciach widnieją takie osobistości świata wiolinistycznego jak: Ewgenij Buszkow, (...)
Czytaj więcej...