Odwiedź stronę konkurs.wieniawski.pl

Zapraszamy na stronę 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który odbył się w dniach 7-21 października 2022 roku w Poznaniu: konkurs.wieniawski.pl


Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej 2023 dla Konkursu Wieniawskiego!

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego uhonorowany nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku 2022! Ogłoszenie werdyktu i wręczenie statuetki miało miejsce 23 października, podczas uroczystej gali w Filharmonii (...)
Czytaj więcej...

Światowa trasa koncertowa trwa! 80 koncertów w 21 krajach na 5 kontynentach

W finałową fazę wkracza rozpoczęta w październiku, tuż po uroczystych Koncertach Laureatów w Poznaniu i Warszawie, oficjalna trasa koncertowa 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Wielkie tournée najlepszych finalistów –Hiny Maedy (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Charles Treger, pierwszy i jedyny amerykański zwycięzca Konkursu Wieniawskiego

Urodzony w Detroit w 1935 roku artysta był bezapelacyjnym zwycięzcą 4. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1962). Godził w tym przekonaniu jurorów i publiczność, której młodzi przedstawiciele — pierwszy raz (i dotąd jedyny) z (...)
Czytaj więcej...

Michał Francuz nagrał partie fortepianowe utworów H. Wieniawskiego | YouTube Wieniawski Society

Z myślą o kandydatach do Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, a także miłośnikach twórczości polskiego wirtuoza, udostępniamy nagrania partii fortepianowych do tych spośród jego utworów kameralnych, które znalazły się w programie 16. (...)
Czytaj więcej...

Ivry Gitlis (1922-2020) - pożegnanie wielkiego artysty

Ivry Gitlis, jeden z genialnych wirtuozów i pedagogów skrzypiec, odszedł 24 grudnia 2020 w deszczowy, chmurny paryski dzień. Powiększył orkiestrę muzycznego parnasu (...) Zasiądzie tam przy jednym z pulpitów po niemal stuletniej (1922-2020), ziemskiej wędrówce. (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Z. Jahnkego | Poznań, 7-13.11.2020

Laureaci Konkursu: I miejsce - Barbara Żołnierczyk, II miejsce - Wojciech Niedziółka, II miejsce - Wiktoria Białostocka, III miejsce - Justyna Grudzień, IV miejsce - Karolina Podorska, IV miejsce - Bartosz Skibiński. Serdecznie gratulujemy skrzypkom!
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „WIENIAWSKI SOCIETY” – z nami cały świat zasłuchuje się w muzyce skrzypcowej!

Od przeszło 10 lat prowadzimy na YouTube kanał "WIENIAWSKI SOCIETY", na którym udostępniamy nagrania z kolejnych edycji Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego oraz najciekawsze materiały video z innych organizowanych przez nas wydarzeń. (...)
Czytaj więcej...

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego zapraszają na kolejną jego edycję

Wskutek pandemii COVID-19 niezwykle mocno ucierpiała kultura. Aby zapobiec kumulacji najważniejszych konkursów muzycznych w 2021 r., zmuszeni jesteśmy zmienić daty 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Nowy termin to: 7-21.10.2022 r.
Czytaj więcej...

Ida Haendel, legendarna skrzypaczka polskiego pochodzenia, zmarła w Miami w wieku 91 lat

30 czerwca 2020 r. zmarła w Miami Ida Haendel. Wybitna skrzypaczka urodziła się 15 grudnia 1928 roku w rodzinie polskich Żydów w Chełmie na Lubelszczyźnie. Była „cudownym dzieckiem”. Studiowała u Mieczysława Michałowicza w Konserwatorium Warszawskim, u Carla (...)
Czytaj więcej...

Gerald S. Spear - "Yosi. Życie i czasy Józefa Chasyda"- ebook

Na początku 2020 roku ukazała się w formie ebooka i w języku angielskim biografia Józefa Chasyda, fenomenalnego polskiego skrzypka żydowskiego pochodzenia, wyróżnionego dyplomem honorowym na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w (...)
Czytaj więcej...