TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Wibracje Wieniawskiego - cykl filmowych wykładów na YouTube

O życiu Henryka Wieniawskiego nie nakręcono jeszcze filmu fabularnego. A szkoda! Bowiem był to król skrzypiec i król życia. Hazardowy wirtuoz, dla którego granie i muzyka były największym uzależnieniem. O naszym patronie opowiada prof. UAM dr hab. Alina Mądry, (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Wojtek Grabek

Wojtek Grabek przyjął artystyczne wyzwanie w ramach projektu "Wieniawski inspiruje". Natchniony muzyką Henryka Wieniawskiego skomponował cztery niezwykle oryginalne utwory, których premiery odbyły się w piątki 3, 17, 24, 31 lipca br.
Czytaj więcej...

Atom String Quartet, REnaissance - Marcin Zdunik, Aleksander Dębicz | Festiwal Bezsenność 2020

„REnaissance” to najnowsze przedsięwzięcie artystyczne Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza. Jest on próbą wzbudzenia w słuchaczach poczucia czasu i przestrzeni muzyki renesansowej poprzez umieszczenie jej we współczesnym kontekście. W tym celu artyści po raz (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Wieniawski i ukulele, czyli historia prawdziwa

„Wieniawski inspiruje” to tytuł, pod którym powstają projekty muzyczne otwierające drzwi do rzadko eksplorowanych przez klasycznego melomana światów. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał projekt „Wieniawski UKULELE”, czyli pieśń „Rozumiem” do słów J. Minasowicza (...)
Czytaj więcej...

Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”

Termin nadsyłania prac na Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich” minął 31 lipca. O jego wynikach poinformujemy w połowie sierpnia br.
Czytaj więcej...

Bohorquez Trio | 5.03.2020, godz. 19.00 | GALERIA ZDJĘĆ

Formacja Bohorquez Trio jest w rzeczywistości dialogiem trzech indywidualności – Claudio Bohorqueza, lidera tria, niemieckiego wiolonczelisty o korzeniach peruwiańsko-urugwajskich, ze skrzypkiem Oscarem Bohorquezem (prywatnie bratem Claudia) i argentyńskim (...)
Czytaj więcej...

Dina Yoffe, Michael Vaiman | Recital 14.11.2019 | GALERIA ZDJĘĆ

Artystyczne kreacje Diny Yoffe i Michaela Vaimana to każdorazowo przykład kunsztu, prezentacja niezwykłych talentów i rzadko spotykana okazja obcowania z najpiękniejszymi tradycjami tzw. szkoły rosyjskiej, do której zaliczali się artyści tej klasy, co skrzypek (...)
Czytaj więcej...

Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski in memoriam | Recital 1.10.2019 | GALERIA ZDJĘĆ

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Jadwigi Subczyńskiej z recitali w wykonaniu Bartłomieja Nizioła, laureata I nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i pianisty Michała Francuza, które odbyły się 1 (...)
Czytaj więcej...

Grażyna Bacewicz w "Sidłach" kryminału | 22.09.2019, godz. 16:30 | GALERIA ZDJĘĆ

We wrześniu 2019 roku odbyła się piąta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. To, że muzyka klasyczna nie była tam dotąd zbyt często grana – to kryminał! To, że niektórzy kompozytorzy klasyczni "grandzili" – to fakt. Na przykład Grażyna Bacewicz (1909 – (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski" chronionym znakiem towarowym

Przypominamy, że od 2 stycznia 2018 roku znak towarowy "Wieniawski" podlega ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej należy do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Czytaj więcej...