TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Festiwal BEZSENNOŚĆ po raz ósmy! | Poznań, 20-24 maja 2024

Za nami pięć fantastycznych wieczorów ósmej edycji Festiwalu Bezsenność w wykonaniu Messages Quartet, Bastarda Trio, Szymona Komasy i Marcin Kozieła, Adama Kośmieji oraz Jakuba Jakowicza i Łukasza Chrzęszczyka. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji koncertów na (...)
Czytaj więcej...

Tajemnice fortepianu Chopina | 18.04.2024

Koncert Laureata II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w ramach nagrody Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca dla najlepszego Polaka. Piotrowi Pawlakowi towarzyszyć będzie {oh!} Orkiestra pod przewodnictwem Martyny Pastuszki. (...)
Czytaj więcej...

Jubileusz 80. urodzin Krzysztofa Meyera

W niedzielny wieczór 3 grudnia w Sali Białej Bazaru Poznańskiego miał miejsce Koncert Specjalny z okazji jubileuszu 80. urodzin Krzysztofa Meyera - kompozytora, pianisty, pedagoga i autora publikacji o muzyce. Zabrzmiały wyłącznie kompozycje dostojnego (...)
Czytaj więcej...

Koncert "Les Arts Florissants" | 18.12.2023, g. 18:00

Fenomen muzyki francuskiego baroku urzeka i inspiruje od wieków. Wyjątkową okazją do zapoznania się z fascynującym dziedzictwem kultury barokowej Francji będzie koncert "Les Arts Florissants" w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w (...)
Czytaj więcej...

BASTARDA / ALEKSIĆ / PODRUMAC | 5.11.2023

Światowa premiera płyty „Lilith Abi” w Poznaniu już za nami! Album to wynik współpracy tria Bastarda z wybitnymi serbskimi artystkami: Katariną Aleksić i Branislavą Podrumac. Muzyka inspirowana jest głębokim, mistyczno-symbolicznym wymiarem kołysanek. Przenosi (...)
Czytaj więcej...

Morningside Music Bridge on Tour | Koncert 12.11. g. 18:00

Trzech znakomitych młodych artystów, absolwentów prestiżowego stypendium Morningside Music Bridge w Bostonie (USA) – skrzypek Wojciech Niedziółka (Polska), wiolonczelista Brandon Leonard (USA) i pianista Yoav Roth (Izrael) – wystąpiło w niedzielę 12 listopada w (...)
Czytaj więcej...

Wybierz się na spacer z Henrykiem Wieniawskim!

W sobotę 15 lipca zapraszamy na spacer po Poznaniu śladami naszego Patrona, z okazji 188. rocznicy jego urodzin. W towarzystwie przewodnika Dominika Ohde odwiedzimy miejsca, w których artysta koncertował. Będą to: Teatr Miejski (obecnie budynek Arkadii przy placu (...)
Czytaj więcej...

Agata Szymczewska nowym Prezesem Zarządu Towarzystwa Wieniawskiego

6 czerwca 2023 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Głównym punktem programu były wybory Władz (...)
Czytaj więcej...

Jeśli "Cały Poznań Ukulele", to my też!

W dniach 2-4 czerwca Poznań ze światowej stolicy skrzypiec przeobrazi się w globalne centrum ukulele i rozbrzmiewać będzie dźwiękami małego, sympatycznego instrumentu, powszechnie kojarzonego z Hawajami. Wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i wszystkie serdecznie (...)
Czytaj więcej...

Festiwal BEZSENNOŚĆ | Poznań, 22-27 maja 2023 | VIDEO

Za nami siódma edycja Festiwalu Bezsenność. Jego uczestnicy mieli okazję usłyszeć nieoczywiste wykonania utworów Krzysztofa Pendereckiego, Radiohead, Kory Jackowskiej czy Henryka Wieniawskiego. Była to wyjątkowa 5-dniowa podróż przez autorskie interpretacje (...)
Czytaj więcej...