TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


"Wieniawski inspiruje" | Trebunie Tutki: Dudziarz podhalański

W poniedziałek 18 stycznia br. o godz. 17.00 na naszym kanale YouTube WIENIAWSKI PL odbędzie się premiera "Dudziarza podhalańskiego", inspirowanego "Dudziarzem" Henryka Wieniawskiego, w opracowaniu Krzysztofa Trebuni-Tutki. Film zrealizował w wysokiej jakości (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | PPNOU i goście

Pod tym tytułem powstają projekty muzyczne otwierające drzwi do rzadko eksplorowanych przez klasycznego melomana światów. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał projekt „Wieniawski UKULELE”, czyli pieśń „Rozumiem” do słów J. Minasowicza nagrana przez Pierwszą (...)
Czytaj więcej...

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2021

Po roku, który zapamiętamy wszyscy, życzymy Wam, Przyjaciele, by spełniły się Wasze życzenia, nie tylko te świąteczne. Obiecujemy, że zrobimy co w naszej mocy, by w 2021 roku nie zabrakło okazji do wspólnego cieszenia się muzyką. Bądźcie zdrowi! | Zarząd oraz (...)
Czytaj więcej...

Piotr Pławner, Piotr Sałajczyk, Kwartet Śląski | 26.11.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

26 listopada w Bazarze wystąpił Piotr Pławner – zwycięzca (ex aequo) 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego (1991), który, jak dawniej Henryk Wieniawski, spotkał się na estradzie z innymi wykonawcami. Wspólnie z nim wystąpili: Piotr (...)
Czytaj więcej...

Nowy fortepian dla Wieniawskiego - zbiórka na Pomagam.pl

Skrzypce kochają fortepian! Dopełniają się i tworzą najmniejszą orkiestrę świata. A my... potrzebujemy fortepianu! Aby pozwolić naszym gościom grać, aby cieszyć się niezwykłością wspólnych brzmień, tworzyć nastrój…
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Wojtek Grabek

Wojtek Grabek przyjął artystyczne wyzwanie w ramach projektu "Wieniawski inspiruje". Natchniony muzyką Henryka Wieniawskiego skomponował cztery niezwykle oryginalne utwory, których premiery odbyły się w piątki 3, 17, 24, 31 lipca br.
Czytaj więcej...

Festiwal Bezsenność: Marcin Zdunik & Aleksander Dębicz | 1.10.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

1 października w poznańskim Klubie Tama wystąpił duet: Marcin Zdunik i Aleksander Dębicz. Zabrzmiały autorskie aranżacje z płyt: „Bach Stories” i „REnaissance”. Zapraszamy do obejrzenia nagrania (premiera 16 listopada br.) i fotografii autorstwa Jadwigi Subczyńskiej.
Czytaj więcej...

Festiwal Bezsenność: Atom String Quartet | 30.08.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Atom String Quartet, jednego z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należącego do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce, odbył się w ramach Festiwalu Bezsenność. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania koncertu na (...)
Czytaj więcej...

Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich” | WYNIKI

Do Konkursu zostało zgłoszonych 9 projektów. 14 sierpnia 2020 r. Komisja w składzie: Przedstawiciele Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, Ewa Mikołajczak, Karolina Kaźmierczak, Katarzyna Tuliszka, oraz Przedstawiciele Uniwersytetu (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski" chronionym znakiem towarowym

Przypominamy, że od 2 stycznia 2018 roku znak towarowy "Wieniawski" podlega ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej należy do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Czytaj więcej...