TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Scena dla Młodych - koncert altówkowy | 25.03.2019, godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 25 marca na koncert uczniów klasy altówki prof. AM dr hab. Ewy Guzowskiej z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu. Wystąpią: Katarzyna Nowogrodzka, Paweł Drozdowski i Robert Wacowski. Wstęp (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ 2019 | 5.06. - 10.06. - 18.06.

Letni cykl koncertów kameralnych w nietypowych lokalizacjach miejskich. Nieoczywista klasyka w mistrzowskich wykonaniach. Artystyczna kooperatywa solistów i zespołów, niejednokrotnie odbywająca się na pograniczu sztuk. Zapraszamy na trzecią edycję festiwalu, (...)
Czytaj więcej...

Muzyka czasu Wielkiej Wojny - 18.02.2019, 19.00 | GALERIA ZDJĘĆ

Skrzypaczka Airi Suzuki (Japonia), sopranistka Cécile Achille (Francja), pianista Hinrich Alpers (Niemcy) i Orkiestra Antraktowa pod dyr. Adama Domurata (Polska) - artyści z krajów zaangażowanych w obie strony konfliktu, który wstrząsnął światem na początku XX (...)
Czytaj więcej...

Janusz Wawrowski - Stradivarius: recital w Bazarze: 21.11.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

W środę 21 listopada br. odbył się recital Janusza Wawrowskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojej generacji. Artysta zagrał na datowanym na 1685 rok instrumencie Antoniego Stradivariego. Są to pierwsze w powojennej Polsce (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ 2018 | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu 2018 roku zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20 czerwca 2018, 20.30 | trio smyczkowe: J.S. Bach - Wariacje Goldbergowskie BWV 988

Koncert tria smyczkowego, które tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka i Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Zespół odnosi sukcesy, a swą (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpił znany poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabrał słuchaczy w muzyczną podróż od Bacha, przez (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 11 czerwca 2018, godz. 20.30 | Duo Haroni / W.F. Murnau „Wschód słońca” (1927)

Projekt Duo Haroni nawiązywał do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: Bishara i Adi Haroni zagrało autorską ścieżkę dźwiękową do wybitnego filmu F. W. Murnaua pt. (...)
Czytaj więcej...

W piątek 11 maja 2018 r. odsłonięto w Poznaniu pomnik kompozytora Romana Maciejewskiego (1910-1998)

Pomnik znajduje się w parku na skwerze Romana Maciejewskiego, u zbiegu ulicy Towarowej i alei Niepodległości. Powstał z inicjatywy fundatora monumentu, brata kompozytora, śp. Wojciecha Maciejewskiego, przy współpracy organizacyjnej Towarzystwa Muzycznego im. (...)
Czytaj więcej...

Recital w Bazarze: Roman Simovic, Olga Sitkovietsky, 11.03.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Recital Romana Simovica – laureata 12. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, solisty i kameralisty, obecnie koncertmistrza orkiestry London Symphony. Wirtuoz dał koncert w Poznaniu po latach. Wraz ze skrzypkiem wystąpiła (...)
Czytaj więcej...