TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Recital w Bazarze: 21.11.2018, godz. 19.00

W środę 21 listopada wystąpi w Sali Białej Bazaru Poznańskiego skrzypek Janusz Wawrowski, który zagra na pierwszym w Polsce po II wojnie światowej instrumencie Antoniego Stradivariego. Podczas koncertu wystąpią także artystki z orkiestry Warsaw Players: Agata (...)
Czytaj więcej...

"Altówkowa Jesień" w Poznaniu - zapraszamy na koncerty!

Altówka? TAK! Tegorocznej jesieni serdecznie zapraszamy na występy młodych altowiolistów, uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego, który już po raz dziesiąty odbędzie się w Poznaniu. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego w Poznaniu odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. 12 października br. upłynął termin nadsyłania zgłoszeń. Swój udział w Konkursie zgłosiło 30 altowiolistów.
Czytaj więcej...

"Sherlock Holmes morduje skrzypce" | 22 września 2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z koncertu-spektaklu inspirowanego książkami sir Artura Conana Doyle'a. Główną inspiracją naszego projektu była literatura, jednak w jest w nim także dużo świetnej muzyki, wykonywanej przez znakomitych artystów scen polskich.
Czytaj więcej...

Słodko-gorzkie rocznice | 2 lipca na Świętosławskiej 7 - pokaz filmu i koncert ukulele

Nasz patron Henryk Wieniawski (ur. 10 lipca 1835 r.) miałby dziś 183 lata. Nikt tyle nie żyje, choć podobno człowiek żyje tak długo, jak długo ktoś o nim pamięta. Genialny światowej sławy skrzypek i kompozytor. Szczególnie miło jest o nim pamiętać w jego (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ - cykl letnich koncertów kameralnych w Poznaniu | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20 czerwca 2018, 20.30 | trio smyczkowe: J.S. Bach - Wariacje Goldbergowskie BWV 988

Koncert tria smyczkowego, które tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka i Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Zespół odnosi sukcesy, a swą (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpił znany poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabrał słuchaczy w muzyczną podróż od Bacha, przez (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 11 czerwca 2018, godz. 20.30 | Duo Haroni / W.F. Murnau „Wschód słońca” (1927)

Projekt Duo Haroni nawiązywał do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: Bishara i Adi Haroni zagrało autorską ścieżkę dźwiękową do wybitnego filmu F. W. Murnaua pt. (...)
Czytaj więcej...

W piątek 11 maja br. odsłonięto w Poznaniu pomnik kompozytora Romana Maciejewskiego (1910-1998)

Pomnik znajduje się w parku na skwerze Romana Maciejewskiego, u zbiegu ulicy Towarowej i alei Niepodległości. Powstał z inicjatywy fundatora monumentu, brata kompozytora, śp. Wojciecha Maciejewskiego, przy współpracy organizacyjnej Towarzystwa Muzycznego im. (...)
Czytaj więcej...