Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych życzy Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Festiwal BEZSENNOŚĆ 2019 | 5.06. - 10.06. - 18.06.

Letni cykl koncertów kameralnych w nietypowych lokalizacjach miejskich. Nieoczywista klasyka w mistrzowskich wykonaniach. Artystyczna kooperatywa solistów i zespołów, niejednokrotnie odbywająca się na pograniczu sztuk. Zapraszamy na trzecią edycję festiwalu, (...)
Czytaj więcej...

Nie płacz kiedy odjadę - projekcja filmu o Wandzie Sieradzkiej | 24.04, 18.00

Czy umiecie zanucić piosenkę "Nie płacz kiedy odjadę"? Serdecznie zapraszamy w środę 24 kwietnia br. na film dokumentalny w reż. Sławomira Grünberga o Wandzie Sieradzkiej, autorce jej tekstu (i wielu, wielu innych popularnych przebojów). Uwaga! Gościem specjalnym (...)
Czytaj więcej...

Scena dla Młodych: Dominika Rembowska - recital altówkowy | 11.04.2019, godz. 19.00

W czwartek 11 kwietnia br. odbył się recital altówkowy Dominiki Rembowskiej, studentki Royal Academy of Music w Londynie, w klasie prof. Jamesa Sleigh’a.
Czytaj więcej...

Koncert Laureatów Konkursu Tańców Polskich | 3.04, godz. 16.00

3 kwietnia br. odbył się koncert laureatów Konkursu Tańców Polskich - uczniów POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, który poprowadziła Agnieszka Gandecka. Na fortepianie zaakompaniowały młodym artystom Monika Szkudlarczyk i Joanna Majewska. Gościem (...)
Czytaj więcej...

Muzyka czasu Wielkiej Wojny - 18.02.2019, 19.00 | GALERIA ZDJĘĆ

Skrzypaczka Airi Suzuki (Japonia), sopranistka Cécile Achille (Francja), pianista Hinrich Alpers (Niemcy) i Orkiestra Antraktowa pod dyr. Adama Domurata (Polska) - artyści z krajów zaangażowanych w obie strony konfliktu, który wstrząsnął światem na początku XX (...)
Czytaj więcej...

Janusz Wawrowski - Stradivarius: recital w Bazarze: 21.11.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

W środę 21 listopada br. odbył się recital Janusza Wawrowskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojej generacji. Artysta zagrał na datowanym na 1685 rok instrumencie Antoniego Stradivariego. Są to pierwsze w powojennej Polsce (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ 2018 | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu 2018 roku zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20 czerwca 2018, 20.30 | trio smyczkowe: J.S. Bach - Wariacje Goldbergowskie BWV 988

Koncert tria smyczkowego, które tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka i Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Zespół odnosi sukcesy, a swą (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpił znany poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabrał słuchaczy w muzyczną podróż od Bacha, przez (...)
Czytaj więcej...