Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż...

Dobrych, ciepłych, pełnych życzliwości i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2019 w imieniu Wieniawszczyków życzą: Dyrektor Ewa Mikołajczak i Prezes Alina Kurczewska.
Czytaj więcej...

Poloneza czas zacząć - koncert charytatywny Fundacji CHCEmisie

Po raz siódmy partnerowaliśmy dorocznemu koncertowi charytatywnemu Fundacji CHCEmisie, który odbył się 8 grudnia 2018 roku w Sali Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Janusz Wawrowski - Stradivarius: recital w Bazarze: 21.11.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

W środę 21 listopada br. odbył się recital Janusza Wawrowskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojej generacji. Artysta zagrał na datowanym na 1685 rok instrumencie Antoniego Stradivariego. Są to pierwsze w powojennej Polsce (...)
Czytaj więcej...

"Altówkowa Jesień" w Poznaniu - koncerty i wydarzenia

Altówka? Tak! Jesień 2018 r. należała do młodych altowiolistów, uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego, który po raz 10-ty odbył się w Poznaniu. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka propozycji muzycznych. Na wszystkie wstęp był bezpłatny.
Czytaj więcej...

"Sherlock Holmes morduje skrzypce" | 22 września 2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z koncertu-spektaklu inspirowanego książkami sir Artura Conana Doyle'a. Główną inspiracją naszego projektu była literatura, jednak w jest w nim także dużo świetnej muzyki, wykonywanej przez znakomitych artystów scen polskich.
Czytaj więcej...

Słodko-gorzkie rocznice | 2 lipca na Świętosławskiej 7 - pokaz filmu i koncert ukulele

Nasz patron Henryk Wieniawski (ur. 10 lipca 1835 r.) miałby dziś 183 lata. Nikt tyle nie żyje, choć podobno człowiek żyje tak długo, jak długo ktoś o nim pamięta. Genialny światowej sławy skrzypek i kompozytor. Szczególnie miło jest o nim pamiętać w jego (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ - cykl letnich koncertów kameralnych w Poznaniu | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20 czerwca 2018, 20.30 | trio smyczkowe: J.S. Bach - Wariacje Goldbergowskie BWV 988

Koncert tria smyczkowego, które tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka i Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Zespół odnosi sukcesy, a swą (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpił znany poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabrał słuchaczy w muzyczną podróż od Bacha, przez (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 11 czerwca 2018, godz. 20.30 | Duo Haroni / W.F. Murnau „Wschód słońca” (1927)

Projekt Duo Haroni nawiązywał do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: Bishara i Adi Haroni zagrało autorską ścieżkę dźwiękową do wybitnego filmu F. W. Murnaua pt. (...)
Czytaj więcej...