Katarzyna WieczorekFot. 1 Katarzyna Wieczorek. Zdjęcie nadesłane przez artystkę. Fot. 2 XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego.


Katarzyna Wieczorek
(ur. w 1982 roku w Jeleniej Górze) jest absolwentką PSM I i II stopnia w klasie Prof. Iriny Oleszkiewicz. Ukończyła z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Theater Hannover w klasie Prof. Martina Doerrie i Julliard School of Music w Nowym Yorku w klasie Prof. Matti Raekallio. W trakcie studiów otrzymała liczne stypendia, m.in. od Rotary Club International, Stiftung Edelhof, Yehudi Menuhin Scholarship, Marc and Eva Stern Foundation, czy Mannes College New York Schollarship.

Wygrała szereg narodowych i międzynarodowych konkursów (otrzymała m.in. Grand Prix w Marco Polo International Piano Competition oraz  II nagrodę w Konkursie Czytania a vista Karl Bergemann Blattspiel Wettbewerb w Hanowerze), uczestniczyła też w licznych kursach mistrzowskich. Wystąpiła w różnych festiwalach, wśród których należy wymienić: Ludwigsburger Schlossfestspiele, Rheingau Festival, Braunschweig Classix Festival, Spanish Brass Festival i Bebersee Festival.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji, a także... na Antarktydzie. Obok współpracy z wybitnymi profesorami, takimi jak: Ana Chumachenko, Christian Lindberg, Stefan Dohr, Wolfgang Boettcher, Martin Loehr, Hartmut Rohde, Wofgang Emanuel Schmidt, Wenn Sin-Yang i Krzysztof Węgrzyn, zebrała doświadczenie jako kameralistka, występując m.in. z Januszem Wawrowskim, Agatą Szymczewską oraz Claudio Bohorquezem. Katarzyna Wieczorek jest oficjalną akompaniatorką międzynarodowych konkursów, m.in. ARD Wettbewerb Muenchen, Aeolus Wettbewerb Düsseldorf, Buenos Aires International Violin Competition czy Jeju Festival w Korei Południowej. Udzielała kursów mistrzowskich w Music College Las Vegas i Orlando Music Academy. Od 2005 roku jest akompaniatorką w Hochschule für Musik und Theater Hannover, od 2009 roku – w Folkwang Hochschule Essen. W kręgu jej zainteresowań, oprócz muzyki klasycznej, znajdują się jazz i muzyka improwizowana.

[2012]


XIV Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego (2011).
Fot. 1 Pianistka z Miki Kobayashi. Fot. 2 Katarzyna Wieczorek i Oganes Girunyan w II etapie Konkursu.