Seiji Kageyama


  
Seiji Kageyama w 1981 roku. VIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego.Prowadzący od lat ożywioną działalność koncertową - jako solista i kameralista, przede wszystkim w ojczyźnie - Seiji Kageyama (ur. 31 sierpnia 1959 roku) na Konkursie Wieniawskiego był studentem Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio w klasie prof. Yohio Unno. W chwili obecnej jest pedagogiem tej uczelni.

Seiji Kageyama rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku pięciu lat, pod kierunkiem prof. Kiyoko Yoshinaga. W 1971 i 1973 roku zdobył pierwsze nagrody w dwóch edycjach Japońskiego Konkursu Muzycznego czasopisma "Mainichi" i N.H.K. W 1977 roku zajął trzecie miejsce we wspomnianym konkursie. W 1978 roku przyznano mu Nagrodę Matsushita. W 1980 roku uhonorowany został drugą nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej MIN-ON w Tokio, jako skrzypek kwartetu smyczkowego. W 1981 roku Kageyama znalazł się w gronie laureatów VIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Ma na swoim koncie również drugą nagrodę (pierwszej nie przyznano) w Konkursie Long-Thibaud (1984).


[2005]

Seiji Kageyama (Japan) - Johannes Brahms - Violin Concerto in D major Op. 77, III. Allegro giocoso - Poznań Philharmonic Orchestra conducted by Renard Czajkowski.mp3 7.92 MBNagranie z prezentacji konkursowej (1981).