Pianiści konkursowiPiotr Kępiński

  Studiował w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz u Wojciecha Świtały na Podyplomowym Studium Pianistyki i u Kevina Kennera na kursach mistrzowskich w Krynicy. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pianista-kameralista –  w klasie skrzypiec Wadima Brodskiego.


Marcin Sikorski

   Z wyboru i powołania jest kameralistą i w tej dziedzinie odnosi największe sukcesy. Pracował jako pianista podczas kursów mistrzowskich – m.in. z H. Krebbersem, E. Friedmanem. Dwukrotnie był oficjalnym pianistą Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Koncertuje w wielu prestiżowych salach, na czele z Carnegie Hall w Nowym Jorku, a jego występy spotykają się z wielkim uznaniem publiczności i krytyki. Pisali o nim m. in. S. Olędzki – „fenomenalny muzyk”, A. Rozlach – „pianista precyzyjny i dynamiczny”.


Evgueny Sinaiski


  Uzyskał dyplom mistrzowski oraz tytuł doktora u Nauma Guberta w Royal Conservatoire w Hadze. Laureat wielu nagród, głównie konkursów międzynarodowych, m.in. A.R.D. Competition w Monachium. Obecnie jako „Duo Orient” koncertuje ze skrzypaczką Akiko Tanaka. Koncertował m.in. z Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Teatru „Bolshoy”. Współpracuje z artystami tej miary, co H. Krebbers, H. Zehetmair, S. Ashikenasi.


Joanna Zathey


   W 2005 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie kameralistyki w klasie prof. Dory Schwarzberg w Accademia di Musica w Pinerolo (Włochy). Pracowała z takimi profesorami jak: Nelson Goerner, Paul Gulda, Bruno Canino, Pierre Amoyal, Ana Czumaczenko, Roman Totenberg. Laureatka międzynarodowych konkursów kameralnych (m.in. im. F. Kuhlaua w Uelzen, im. K.Pendereckiego w Krakowie, U.F.A.M. w Paryżu), wielokrotnie nagradzana za najlepszy akompaniament na konkursach w Polsce i za granicą.