Akiko Tanaka


 
fot. Akiko Tanaka w 1996 roku (1. zdjęcie katalogowe 2. występ w trzecim etapie).Akiko Tanaka (1969) rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w czwartym roku życia. Studiowała w Toho Gakuen School of Music w Tokio pod kierunkiem prof. Akiko Tatsumu. W 1989 roku kontynuowała naukę na Guidhall School of Music and Drama w Londynie na czteroletnim kursie u prof. Yfraha Neamana. W 1994 roku rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Muzycznej w Mannheim w klasie prof. Wandy Wiłkomirskiej. Uczestniczka japońskich konkursów a także laureatka konkursów imienia Józefa Joachima w Hanowerze, konkursu w Vichy (I nagroda) oraz imienia Jeana Sibeliusa w Helsinkach (II nagroda). Jako solistka i kameralistka koncertuje na wielu estradach Europy i Dalekiego Wschodu.

Mieszka w Monachium. Jej mężem jest polski skrzypek Radosław Szulc, solista i I koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Radia Bawarskiego.

[2005]

Akiko Tanaka (Japan) - Eduardo Lalo.mp3 22.6 MBE. Lalo - Symfonia hiszpańska op. 21, Filharmonia Poznańska im. T. Szeligowskiego pod dyr. Grzegorza Nowaka.
Nagranie z prezentacji konkursowych (1996).