Wiktor Kuzniecow


  
Wiktor Kuzniecow w 1986 roku - IX Konkurs Wieniawskiego. Archiwum TMiHW.


Wiktor Kuzniecow (ur. 8 czerwca 1963 roku w Taganrogu) ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną w rodzinnym mieście. Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, w którym zdobył czwartą nagrodę, student Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie w klasie prof. Bogodara Kotorowicza. W 1987 roku został laureatem Konkursu im. Nicolo Paganiniego w Genui. Był solistą i koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej "Leopoldinum", z którą występował na wielu estradach Europy. Jest założycielem i szefem oraz dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza, pedagogiem w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz dyrektorem artystycznym odbywającego się tam Festiwalu im. Nicolo Paganiniego. Od lat mieszka w Polsce.

Viktor Kuznetsow (USSR) - Nicolo Paganini - Caprice No. 24 Op. 1 .mp3 4.26 MBNagranie z prezentacji konkursowej (Konkurs Wieniawskiego, 1986).

Oleg Pochanowskij (z lewej), Wiktor Kuzniecow (w środku) po zakwalifikowaniu się do II etapu konkursu, w towarzystwie Aleksandra Aizenberga i akompaniatorek / fot. Z. Staszyszyn (13.11.1986)