Maria Małgorzata Nowak


 
fot. Maria Małgorzata Nowak w 1996 roku (1. zdjęcie katalogowe 2. występ w trzecim etapie).Maria Małgorzata Nowak
(1977) uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, kształcąc się pod kierunkiem Danuty Gogolewskiej, a następnie do Państwowego Liceum Muzycznego im. M. Karłowicza w rodzinnym mieście, do klasy prof. Wojciecha Malińskiego. Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Wojciecha Malińskiego. Studiowała również w Hochschule der Künste w Berlinie u profesora Koji Toyody.

Uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych przez krajowych i zagranicznych pedagogów. Koncertowała w Polsce, w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Nagrywała dla niemieckiego radia i holenderskiej telewizji. Brała udział w krajowych konkursach muzycznych w Olsztynie (1989 - I nagroda) i w Malborku (1990 - I nagroda). W Lublinie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Młodych Skrzypków w latach 1990 i 1993 otrzymała pierwsze nagrody; w 1991 roku na Międzynarodowych Przesłuchaniach Młodych Skrzypków zdobyła III nagrodę.

Maria Małgorzata Nowak była II koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Festiwalowej Krystiana Zimermana.

Obecnie mieszka w Berlinie i tam przede wszystkim koncertuje.

[2005]

Maria Małgorzata Nowak (Polska) - Henryk Wieniawski - Polonez D-dur Op. 4 - Bogdana Janikowska (piano).mp3 5.18 MBNagranie z prezentacji konkursowej (1996).