Asuka Sezaki


 
fot. Asuka Sezaki w 1996 roku (1. zdjęcie katalogowe 2. występ w trzecim etapie).Asuka Sezaki (1977) gra na skrzypcach od szóstego roku życia. Absolwentka Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio, gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. prof. Chikashi Tanata, Seiji Kageyama, Masafumi Hori, jak również Konserwatorium Paryskiego w klasie profesora Regisa Pasquiera.

W 1992 roku na recitalu w Japońskiej Federacji Muzyków wykonała wszystkie 24 Kaprysy Nicolo Paganiniego. W 1993 roku otrzymała I nagrodę i nagrodę specjalną na Konkursie Takarazuka Bega, w 1995 roku I nagrodę na 64 Japońskim Konkursie Muzycznym oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Leopolda Mozarta. W 2003 roku została laureatką drugiej nagrody (pierwszej nie przyznano) w kategorii duetów na międzynarodowym konkursie w Trieście. Regularnie koncertuje z orkiestrami japońskimi, amerykańskimi i europejskimi. Występowała na festiwalu w Aspen. Daje sporo recitali, między innymi w Concertgebouw w Amsterdamie.

[2005]

Asuka Sezaki (Japan) - Maurice Ravel - Tzigane - Arnold Dąbrowski (piano).mp3 9.42 MBNagranie z prezentacji konkursowej (1996).