Anna Reszniak


  
  fot. Anna Reszniak w 1996 roku (1. zdjęcie katalogowe 2. występ w drugim etapie).


Anna Reszniak
(1979) rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku zaledwie pięciu lat. Uczęszczała do Państwowego Liceum Muzycznego w Poznaniu, zwanego "Szkołą Talentów". Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Uzdolnionych. Studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie profesorów Jadwigi Kaliszewskiej i Marcina Baranowskiego. Swoje umiejętności doskonaliła u profesora Igora Ozima oraz w Paryżu u profesora Jean-Jacquesa Kantorowa.

Jest laureatką III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie i I nagrody tego samego konkursu w 1996 roku. W 1994 roku otrzymała I nagrodę na Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu. W 1995 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Sir Yehudi Menuhina w Folkestone oraz Międzynarodowym Konkursie w Kloster Schontal (Niemcy), gdzie została laureatką V nagrody. Anna Reszniak jest również laureatką konkursu skrzypcowego w Sion (2002).

[2005]

Anna Reszniak (Poland) - Karol Szymanowski - Fountain of Aretusa of Myths Op. 30 - Arnold Dąbrowski (piano).mp3 5.5 MBNagranie z prezentacji konkursowej (1996).