Andrzej Hopfot. Andrzej Hop w 1996 roku.


Andrzej Hop
urodził się w 1968 roku w Przemyślu. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Warszawie w klasie prof. Zenona Brzewskiego. W 1985 roku przebywał w USA na kursie muzycznym Interlochen Arts Festival, zyskując stypendium na dalsze studia w Stanach Zjednoczonych. W latach 1986-1990 studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Kontynuował studia w Bostonie u prof. Romana Totenberga.

Brał udział w kursach interpretacji w Łańcucie, Żaganiu i Krakowie oraz w USA w kursie muzyki kameralnej Kneisel Hall Festival. W 1982 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków w Lublinie i I nagrodę na konkursie ogólnopolskim w tym samym mieście. W latach studiów otrzymał także II nagrodę na Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi oraz wyróżnienie na Konkursach im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu i Tadeusza Wrońskiego w Warszawie.

Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech i USA. Od 1992 roku gra w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.