Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”

Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”


___________________________

Termin nadsyłania prac na Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”, minął 31 lipca 2020 roku. O jego wynikach poinformujemy 17 sierpnia br. W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: biuro@wieniawski.pl.

___________________________

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”, którego Organizatorem jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Konkurs skierowany jest do studentów i młodych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Współorganizatora Konkursu.

Projekty w zamyśle Organizatora powinny być inspirowane postacią Henryka Wieniawskiego,  Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego lub Międzynarodowymi Konkursami: Skrzypcowym i Lutniczym im. Henryka Wieniawskiego.

Postać Henryka Wieniawskiego jest związana z Poznaniem. Kompozytor wielokrotnie tu koncertował, a od 1960 roku patronuje Towarzystwu Muzycznemu, organizatorowi Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych i Lutniczych.

Aria z wariacjami, Kaprys, Romanse to tylko niektóre z utworów stworzonych przez 12-letniego kompozytora. Większość z nich zaginęła, lecz później przyszły kolejne, a ich twórca dał się poznać jako niezwykły, wręcz genialny skrzypek-wirtuoz.

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w ramach swojej działalności popularyzuje postać swojego Patrona, a dzięki Międzynarodowym Konkursom raz na 5 lat Poznań staje się światową muzyczną stolicą skrzypcową. 

Pula nagród wynosi 5000 zł brutto, a nagrodzone projekty mają szansę zostać użyte przy produkcji gadżetów promujących miasto Poznań i odbywające się w nim Międzynarodowe Konkursy.

___________________________

Przesyłanie Prac Konkursowych przez formularz online do dnia 31 lipca 2020 r.

Szczegóły w REGULAMINIE