Piotr ReichertPiotr Reichert
jest absolwentem Akademii Muzycznej w Sofii, w klasie prof. Aleksandra Nejnskiego. W latach 1981-1988 był muzykiem Polskiej Orkiestry Kameralnej i Sinfonii Varsovii. Od roku 1988 jest członkiem Kwartetu Camerata, z którym koncertował w Europie, USA, Japonii i Chinach.

W 1980 roku zdobył wyróżnienie na II Ogólnopolskich Konkursie im. Jana Rakowskiego w Poznaniu. Jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. w Paryżu (1980) - I nagroda, w Monachium i w Tokio. Nagrał blisko trzydzieści płyt z muzyką kameralną (wytwórnie: Dux, Thorofon, Ricercar i Koch Records), które zdobyły wiele nagród, w tym m.in.: Diapason d’Or (1994), Płyta Roku miesięcznika STUDIO (1995), Fryderyk’ 2000, Pizzicato Award Luksemburg (2009). 

Piotr Reichert prowadzi klasy altówki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w Białymstoku, a także w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jego wychowankowie są laureatami wielu konkursów muzycznych, m.in. Konkursu im. Lionela Tertisa w Wielkiej Brytanii, Konkursu Muzycznego w Genewie i ARD w Monachium.

[2018]