Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Nowy fortepian dla Wieniawskiego - zbiórka na Pomagam.pl

Nowy fortepian dla Wieniawskiego - zbiórka na Pomagam.pl


Skrzypce kochają fortepian! Dopełniają się i tworzą najmniejszą orkiestrę świata.
A my... potrzebujemy fortepianu! Aby pozwolić naszym gościom grać, aby cieszyć się niezwykłością wspólnych brzmień, tworzyć nastrój… 


Nasz ulubiony instrument dokonał żywota. Już nie pomogą renowacje, teraz może już tylko zdobić wnętrze i przypominać o wirtuozach, którzy kiedyś dotykali jego klawiszy. W tym roku obchodzimy okrągłe, 60. urodziny. Jeśli zechcecie z nami świętować, dorzućcie choć po małej cegiełce, a my kupimy nowy instrument, który będzie wspólnym prezentem od naszej Publiczności. Każdym wspólnym koncertem skrzypiec i fortepianu będziemy Wam dziękować.

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego jest jedną z najstarszych instytucji muzycznych w Polsce. Jako stowarzyszenie działamy od 1960 roku, ale nasze początki sięgają lat 80. XIX wieku. Co 5 lat organizujemy w Poznaniu Międzynarodowe Konkursy -Skrzypcowy i Lutniczy - im. Henryka Wieniawskiego. Organizując koncerty, recitale i nagrania zapraszamy do współpracy muzyków z dalekiego świata, a czasem z najbliższego sąsiedztwa. Spora część naszej pracy koncentruje się na Henryku Wieniawskim, naszym Patronie, wybitnym muzyku i światowej sławy kompozytorze, ale też niezwykle barwnym i ciekawym człowieku. Wydajemy płyty, książki, materiały nutowe, produkujemy filmy promocyjne o muzyce, dla muzyków i melomanów. Na wszystkie te działania sami gromadzimy środki finansowe, bowiem jako organizacja pozarządowa nie mamy stałego finansowania. Nowy fortepian to jedno z naszych marzeń, na które zawsze brakuje środków. Każde wypożyczenie jest kosztowne, a mając własny instrument bylibyśmy niezależni. Jeśli możesz nas wesprzeć, będziemy zaszczyceni. Link do zbiórki na wymarzony fortepian:

LINK do zbiórki