Jesteś tutaj:  Środowe Widowiska 2018

Środowe Widowiska - Środowiska Wieniawskiego 2018


W środę 28 listopada 2018 roku odbyła się w naszej siedzibie ostatnia w tym roku projekcja z cyklu "Środowe Widowiska". Tym razem zaprezentowaliśmy film dokumentalny pt. "Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy" a spotkanie poprowadził jego reżyser - Wiesław Dąbrowski. Wszystko to w ramach V Międzynarodowego Festiwalu im. I.J. Paderewskiego.

Film pt. "Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy" to historia wielkiego polskiego patrioty, światowej sławy pianisty i kompozytora, męża stanu, dyplomaty, polityka i filantropa, dzięki któremu Polska odzyskała niepodległość po I wojnie światowej. Dokonania Paderewskiego przedstawiają świadkowie historii: amerykańscy prezydenci Ronald Reagan, John Fitzgerald Kennedy, George H. W. Bush oraz prezydent Lech Wałęsa, gen. Edward Rowny, Prymas Senior Józef Kardynał Glemp, a także muzykolodzy Jerzy Waldorff i Jan Popis. W filmie zostały wykorzystane oryginalne wykonania pianistyczne I. J. Paderewskiego, jak również jego ostatnia droga z Narodowego Cmentarza Arlington (USA) do krypty w podziemiach Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej starówce. Przesłanie głosi po polsku 96 - letni Edward Rowny, generał armii amerykańskiej, negocjator i współtwórca stabilizacji pokojowej w Europie: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!

Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy. Plakat Projekcja - Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy - i spotkanie z reż. Wiesławem Dąbrowskim Projekcja - Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy - i spotkanie z reż. Wiesławem Dąbrowskim Projekcja - Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy - i spotkanie z reż. Wiesławem Dąbrowskim Projekcja - Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy - i spotkanie z reż. Wiesławem Dąbrowskim

Miejsce:

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7
61-840 Poznań

Prezentacje filmowe z cyklu "Środowe Widowiska - Środowiska Wieniawskiego" odbywają się tradycyjnie, od sześciu już lat, w ostatnią środę miesiąca o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Spotkaniom tym przyświeca idea upowszechniania muzyki klasycznej, z wykorzystaniem współczesnych narzędzi multimedialnych. 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.  Uprzejmie prosimy więc o wcześniejsze rezerwacje pod nr tel. 61 852 26 42 lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@wieniawski.pl

________________________________________________________________________

Repertuar projekcji filmowych zrealizowanych w latach poprzednich:


Środowe Widowiska 2017

Środowe Widowiska 2016

Środowe Widowiska 2015

Środowe Widowiska 2014

Środowe Widowiska 2013

Środowe Widowiska 2012