Jesteś tutaj:  Aktualność - konkursy skrzypcowe / Trasa Laureatów 2023: Ponad 40 koncertów w więcej niż 20 krajach na 5 kontynentach

Trasa Laureatów 2023: Ponad 40 koncertów w więcej niż 20 krajach na 5 kontynentachStanisław Suchora (SONORA) i Laureaci Konkursu: Hina Maeda (I nagroda), Meruert Karmenova (II nagroda), Qingzhu Weng (III nagroda).
Fot. Fresh Frame


Hina Maeda, Laureatka I nagrody 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, wystąpi w Europie, Azji, obu Amerykach i Afryce. 26 marca zagrała w koncercie zatytułowanym España z Orchestre Colonne pod batutą Marca Korovitcha w paryskiej Salle Gaveau. Niespełna tydzień później – 1 kwietnia o godz. 12.00 – wspólnie z konkursowym pianistą Michałem Francuzem da recital w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. 

KALENDARIUM KONCERTÓW

Ponad 60 koncertów w więcej niż 20 krajach 5 kontynentów. Tak w liczbach zapowiada się trasa koncertowa laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.


Na trasę składa się ponad 60 koncertów w Polsce i za granicą.
Zainteresowanie finalistami Konkursu sprawia, że lista ta ciągle się wydłuża. W Europie zwyciężczyni Konkursu wystąpi m.in. z orkiestrami w Niemczech, Francji, Czechach, Bułgarii, Czarnogórze, Chorwacji, Słowenii, Łotwie i Litwie. Zagości ona również w krajach Azji, obu Ameryk i Afryki. Odwiedzi świetne sale w Europie i na świecie, takie jak Salle Gaveau w Paryżu, National Concert Hall w Taipei, Seoul Art Center, Muziekgebouw Eindhoven czy też Akademia Liszta w Budapeszcie.

„Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z agencją SONORA możemy otworzyć nowy rozdział w historii Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Program trasy Laureatów jest imponujący. Mamy nadzieję, że koncerty, które się na nią składają, będą początkiem wielkiej kariery naszych zwycięzców” – mówi Karolina Kaźmierczak, Dyrektor 16. Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego.

„To dla nas zaszczyt współpracować z jednym z najważniejszych konkursów skrzypcowych na świecie. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, by Konkurs Wieniawskiego miał jeszcze szerszy niż dotąd rezonans, a jako rodowici Poznaniacy, z tym większą przyjemnością współpracujemy ze świetną ekipą Towarzystwa Wieniawskiego!” – dodaje Stanisław Suchora z koordynującej trasę agencji SONORA.

Przy planowaniu trasy wzięto pod uwagę względy ekologiczne. Polskie koncerty zaplanowane zostały w taki sposób, by przejechać możliwie jak najmniej kilometrów, w geograficznym porządku. Koncerty zagraniczne są pogrupowane tak, by ograniczyć liczbę lotów albo umożliwić podróże pociągami.

„Koordynacja trwającej ponad rok trasy trójki Laureatów Konkursu Wieniawskiego to prawdziwa łamigłówka i wyzwanie dla naszej agencji. Jednocześnie czujemy ogromną dozę inspiracji płynącej z perspektywy współpracy z jego młodymi uczestnikami. Taka skala przedsięwzięcia jest możliwa dzięki partnerom. Znakomite instytucje z Polski i całego świata zdecydowały się dołożyć swoją cegiełkę. Razem mamy nadzieję, że trasa będzie nagrodą, która sprawi ogromną radość samym Laureatom, jak i publiczność.” – opowiada Mikołaj Bylka-Kanecki z agencji SONORA.

Koncerty są nagrodami pozaregulaminowymi 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Odwiedź stronę 16. edycji Konkursu Wieniawskiego >

YouTube Wieniawski Society Hina Maeda (Japonia), I nagroda / Fresh Frame, Leszek Zadoń Meruert Karmenova (Kazachstan), laureatka II nagrody. / Fresh Frame, Leszek Zadoń Qingzhu Weng (Chiny), laureat III nagrody / Fresh Frame, Leszek Zadoń Hina Maeda, World Concert Tour / ©︎ T. Tairadate

Koncerty w ramach oficjalnej trasy Laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, organizowanego przez Towarzystwo Wieniawskiego we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.