Jesteś tutaj:  Aktualność - konkursy skrzypcowe / Kanał YouTube „WIENIAWSKI SOCIETY” – z nami cały świat zasłuchuje się w muzyce skrzypcowej!

Kanał YouTube „WIENIAWSKI SOCIETY” – z nami cały świat zasłuchuje się w muzyce skrzypcowej!

________________________________________________________________


Od 2011 roku prowadzimy w serwisie YouTube kanał o nazwie "WIENIAWSKI SOCIETY", na którym udostępniamy nagrania z przesłuchań i koncertów w ramach Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego oraz najciekawsze materiały z innych organizowanych przez nas wydarzeń. Popularność kanału i liczba jego odbiorców z roku na rok rosną, co daje nam wielką radość i satysfakcję. 

W chwili obecnej kanał posiada ponad 19 mln wyświetleń, a subskrybuje go niemal 60 000 internautów*. Największą popularnością cieszy się wśród melomanów z takich krajów jak: Polska, USA, Japonia, Korea Płd., Tajwan, Brazylia, Meksyk, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania, Hongkong, Rosja, Argentyna i Turcja.

W październiku 2016 roku, po raz pierwszy w historii, dzięki wsparciu technologicznemu zapewnionemu przez Poznańskie Centrum Komputerowo-Sieciowe (PCSS), 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego był w całości transmitowany w Internecie. Każdego dnia Konkursu, w niedługim czasie po zakończeniu relacji na żywo, publikowaliśmy filmy z poszczególnych występów uczestników. W efekcie – cały 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest dostępny online w znakomitej jakości. Każdy z filmów posiada w serwisie dwie postaci dźwiękowe: stereofoniczną i binauralną (druga wersja wymaga użycia słuchawek).  

W dniach 7-21 października 2022 roku również umożliwiliśmy melomanom na całym świecie oglądanie na żywo w serwisie YouTube przesłuchań 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Zapraszamy do odwiedzania i subskrypcji naszego kanału. 

________________________________________________________________

Oto kilka z wielu udostępnionych na naszym kanale filmów:

_____________________________________________________________________________________

15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego (8-23.10.2016) na YouTube – statystyki 

W październiku 2016 roku nasz kanał miał 1 036 254 wyświetleń. Czas oglądania opublikowanych na nim materiałów wyniósł aż 9 669 818 minut. Najlepszym pod względem łącznego czasu oglądania dniem był 22 października br., w którym Internauci spędzili z muzyką skrzypcową aż 895 396 minut (co stanowi 1 rok i 256 dni!). Podobnie jak w przypadku strony internetowej użytkownikami kanału byli głównie ludzie młodzi: 25-34 lata (28%), 18-24 lata (19%), 35-44 lata (17 %), 45-54 lata (14 %). Internauci pochodzili przede wszystkim z takich krajów jak: Polska, USA, Japonia, Tajwan, Niemcy, Meksyk, Korea Południowa, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Kanada, Turcja, Włochy, Brazylia, Ukraina, Szwajcaria, Austria, Rosja, Hongkong i Argentyna. Materiały filmowe zgromadzone na kanale odtwarzano głównie na komputerach (71 %), telefonach komórkowych (17 %) i tabletach (7,8 %). Szczyt wyświetleń kanału przypadł na dzień 22 października br., w którym na żywo relacjonowaliśmy wyniki Konkursu. Liczba wyświetleń wyniosła 96 895**.

______________________________________________

*Stan na dzień 6.05.2020 r.
**Google Analytics (okres 01.10.2016 – 31.10.2016).