Lubomír Malý
Lubomír Malý należy do grona najlepszych altowiolistów naszych czasów. Szczytowy poziom gry na altówce osiągnął jeszcze w czasie studiów, co potwierdziła pierwsza nagroda zdobyta na Międzynarodowym Konkursie w Helsinkach. W jego bogatym repertuarze znajdują się fundamentalne dzieła pisane na altówkę przez kompozytorów z całego świata, w tym wiele koncertów przeznaczonych na altówkę i orkiestrę.
Koncertował jako solista w większości krajów europejskich, także w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Pradze, Santanderze, Passau, Divonne, Dubrowniku, Wiedniu, Atenach, Wartburgu, czy Mediolanie.
W rodzinnym kraju często koncertuje z najlepszymi orkiestrami, w tym z Filharmonią Czeską. Gościnnie występuje jako solista z prominentnymi orkiestrami europejskimi, np. Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, Wiedeńską Orkiestrą Tonkünstler, Orkiestrą Gewandhaus z Lipska, Orkiestrą Radia i Telewizji z Zagrzebia, Göteborską Filharmonią, Filharmonią z Nagoyi, Filadelfijską Orkiestrą Symfoniczną, Berneńską Orkiestrą Symfoniczną. Prowadził kursy mistrzowskie w Finlandii, Japonii, Anglii i Stanach Zjednoczonych.
Wielkie znaczenie w jego karierze ma współpraca z czeskimi i międzynarodowymi stacjami radiowymi oraz firmami fonograficznymi takimi jak Supraphon, Panton, EMI i Multisonic. Wszystkie z 38. płyt długogrających, które nagrał, zyskały ponadprzeciętny rozgłos w prasie krajowej i zagranicznej. W ciągu długiej 45-letniej aktywności koncertowej otrzymał wiele znaczących rodzimych i zagranicznych nagród.
Lubomír Malý jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Pradze.
Gra na bardzo rzadkim instrumencie „A. Gragnani“ z 1786 roku.