Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Warsztaty z Laureatem / Harmonogram (plus zdjęcia) / Reiko Otani o Warsztatach

Reiko Otani o Warsztatach z Laureatem


Zobacz film:

Reiko Otani i tłumaczka Grażyna Kramm.

Reiko Otani o Warsztatach z Laureatem. 28.09.2012.flv 8.24 MB


Słowa Reiko Otani skierowane do uczestników warsztatów (28.09.2012):

Bardzo się cieszę, że mogłam spotkać się z Państwem. Dziękuję Towarzystwu im. Henryka Wieniawskiego za zorganizowanie tego kursu. Bardzo mi miło, że mogłam wszystkich tutaj posłuchać. Jestem również ogromnie wdzięczna Panu Marcinowi [Sikorskiemu] za wspaniały akompaniament.

Do tej pory byłam w Polsce, w różnych miejscach. Koncertowałam, ale warsztaty - tutaj w Poznaniu - prowadziłam po raz pierwszy. Byłam pełna różnych oczekiwań i wszystkie one się spełniły. Jestem bardzo zadowolona. Moje wrażenia odnośnie uczestników są takie, że oczywiście są różnice poziomów pomiędzy różnymi wykonaniami, również ze względu na wiek uczestników, ale to co łączy wszystkich to niezwykle piękny dźwięk. Każdy [uczestnik] wydobywa piękny dźwięk skrzypiec. To mnie zaskoczyło.

Wszyscy jesteście bardzo młodzi i oczekuję, że będziecie kształcić swoją technikę i rozwijać się muzycznie.
Mam nadzieję usłyszeć was również w Japonii.

Pamiątkowa fotografia. Od prawej: Reiko Otani, Mateusz Makuch, Marta Sikora, Marcin Sikorski, Marta Wasilewicz, Marta Mazurek, Korneliusz Wojtkowiak, Marta Szałańska, Anna Dominikowska.
Sala Biała Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego (28 września 2012). Fot. K. Kułagowska-Urbaniak