TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Recital w Bazarze: Roman Simovic - skrzypce, Olga Sitkovietsky - fortepian | 11.03.2018, godz. 18.00

Recital Romana Simovica – laureata 12. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, solisty i kameralisty, obecnie koncertmistrza orkiestry London Symphony. Wirtuoz wystąpił w Poznaniu po latach.
Czytaj więcej...

Kim byla Irena Regina Wieniawska (Lady Dean Paul, Poldowski) - niesłusznie dziś zapomniana, utalentowana kompozytorka? Odkryj ją razem z nami!

Jako jedyna spośród czwórki dzieci Henryka i Izabeli Wieniawskich poświęciła się muzyce i jeszcze za swojego życia uzyskała międzynarodowe uznanie jako kompozytorka i pianistka. Poznajcie kilka zagadkowych i kolorowych elementów biografii tej utalentowanej damy.
Czytaj więcej...

Koncert Ensemble 1904: "Poldowski Re-imagined" | GALERIA ZDJĘĆ

W niedzielę 25. lutego br. w Sali Białej Bazaru Poznańskiego odbył się koncert pt. „Poldowski Re-imagined”. Artyści działającego we Francji zespołu Ensemble 1904 wykonali aranżacje zupełnie nieznanych w Polsce pieśni Ireny Reginy Poldowski, córki Henryka (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego w Poznaniu odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. Organizatorem Konkursu jest Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, we współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego (...)
Czytaj więcej...

Smyczki, struny i klawisze - scena dla młodych | koncerty 23 i 29 stycznia, godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na koncerty w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 90. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...

Janoska Ensemble - koncert w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu (25.11.2017) | GALERIA ZDJĘĆ

W 2016 r. w wiedeńskim Konzerthausie odbyła się premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Janoska Style”, wydanego przez Deutsche Grammophon. Janoska Ensemble koncertuje i odnosi sukcesy na trzech kontynentach. 25 listopada br. zagrali i w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Sukces naszego Chóru Kameralnego na 23. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na Malcie

Międzynarodowy Festiwal Chóralny na Malcie (Malta International Choir Festival), odbywający się w dniach 2-5 listopada 2017 r. w Valletta i okolicy, był 23 edycją festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń kulturalnych na wyspie. Po raz (...)
Czytaj więcej...

Nowy rozdział w naszej historii. Wieniawskim od dziś rządzą kobiety

W czerwcu br. nową Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu została Alina Kurczewska, wieloletnia członkini Zarządu, znana z anteny radia Merkury Classic. Stanowisko Dyrektora Biura objęła dotychczasowa zastępczyni Andrzeja Wituskiego, (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Maciej Jabłoński, wieloletni przewodniczący Rady Wydawniczej Dzieł Wszystkich H. Wieniawskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w środę 13. września br. zmarł w Poznaniu Maciej Jabłoński, doktor habilitowany i adiunkt w katedrze Muzykologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, przez lata związany z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego jako (...)
Czytaj więcej...

Raymond Erickson (Nowy Jork, USA) | Recital klawesynowy "Przede wszystkim Bach..." (04.09.2017, godz. 17.00)

Recital pt. "Przede wszystkim Bach: Muzyka Jana Sebastiana Bacha (1685-1750) i improwizacje na jego tematy" w wykonaniu wybitnego amerykańskiego klawesynisty i wykładowcy problematyki historycznych praktyk wykonawczych oraz uznanego w świecie muzykologa – (...)
Czytaj więcej...