Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

BEZSENNOŚĆ - cykl letnich koncertów kameralnych w Poznaniu | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

Nieoczywista klasyka w mistrzowskich wykonaniach. Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów realizowanych w nietypowych lokalizacjach miejskich, poza salami koncertowymi. Wystąpią Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey (wiolonczela) oraz trio (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 11 czerwca 2018, godz. 20.30 | Duo Haroni / W.F. Murnau „Wschód słońca” (1927)

Projekt Duo Haroni nawiązuje do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: pianista Bishara Haroni i skrzypaczka (a prywatnie jego żona) Adi Haroni zagrają autorską ścieżkę (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpi znany już poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach saksofonowy Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabierze nas w muzyczną podróż od Bacha, (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20 czerwca 2018, godz. 20.30 | trio smyczkowe: "Wariacje Goldbergowskie" BWV 988

Trio smyczkowe tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka, Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Naczelną ideą zespołu jest propagowanie (...)
Czytaj więcej...

Recital w Bazarze: Roman Simovic, Olga Sitkovietsky, 11.03.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Recital Romana Simovica – laureata 12. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, solisty i kameralisty, obecnie koncertmistrza orkiestry London Symphony. Wirtuoz dał koncert w Poznaniu po latach. Wraz ze skrzypkiem wystąpiła (...)
Czytaj więcej...

"Medytacje wielkopostne w pieśni i poezji - Postoje" | koncerty 17 i 23 marca

Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza na dwa koncerty pasyjne: w sobotę 17 marca 2018 r. w Kościele pw. Św. Rodziny w Poznaniu (po Mszy Św. o godz. 18:00) oraz w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 17:00 (...)
Czytaj więcej...

Kim byla Irena Regina Wieniawska (Lady Dean Paul, Poldowski) - niesłusznie dziś zapomniana, utalentowana kompozytorka? Odkryj ją razem z nami!

Jako jedyna spośród czwórki dzieci Henryka i Izabeli Wieniawskich poświęciła się muzyce i jeszcze za swojego życia uzyskała międzynarodowe uznanie jako kompozytorka i pianistka. Poznajcie kilka zagadkowych i kolorowych elementów biografii tej utalentowanej damy.
Czytaj więcej...

Koncert Ensemble 1904: "Poldowski Re-imagined" | GALERIA ZDJĘĆ

W niedzielę 25. lutego br. w Sali Białej Bazaru Poznańskiego odbył się koncert pt. „Poldowski Re-imagined”. Artyści działającego we Francji zespołu Ensemble 1904 wykonali aranżacje zupełnie nieznanych w Polsce pieśni Ireny Reginy Poldowski, córki Henryka (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego w Poznaniu odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. Organizatorem Konkursu jest Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, we współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego (...)
Czytaj więcej...

Smyczki, struny i klawisze - scena dla młodych | koncerty 23 i 29 stycznia, godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na koncerty w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 90. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...