Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

BEZSENNOŚĆ - cykl letnich koncertów kameralnych w Poznaniu | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 20.06.2018, 20.30 | Wariacje Goldbergowskie

Trio smyczkowe tworzą muzycy należący do czołówki polskich solistów i kameralistów: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka i Marcin Zdunik. Artyści poszukują w muzyce kameralnej nowych jakości estetycznych. Zespół odnosi sukcesy, a swą grą wywołuje (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 13 czerwca 2018, godz. 20.30 | Signum Saxophone Quartet & Matthias Bartolomey

W ramach cyklu "Bezsenność" wystąpi znany już poznańskiej publiczności, odnoszący sukcesy na międzynarodowych estradach saksofonowy Signum Saxophone Quartet, który wraz ze znakomitym wiolonczelistą Matthiasem Bartolomey’em zabierze nas w muzyczną podróż od Bacha, (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ: 11 czerwca 2018, godz. 20.30 | Duo Haroni / W.F. Murnau „Wschód słońca” (1927)

Projekt Duo Haroni nawiązuje do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: pianista Bishara Haroni i skrzypaczka (a prywatnie jego żona) Adi Haroni zagrają autorską ścieżkę (...)
Czytaj więcej...

W piątek 11 maja br. odsłonięto w Poznaniu pomnik kompozytora Romana Maciejewskiego (1910-1998)

Pomnik znajduje się w parku na skwerze Romana Maciejewskiego, u zbiegu ulicy Towarowej i alei Niepodległości. Powstał z inicjatywy fundatora monumentu, brata kompozytora, śp. Wojciecha Maciejewskiego, przy współpracy organizacyjnej Towarzystwa Muzycznego im. (...)
Czytaj więcej...

Recital w Bazarze: Roman Simovic, Olga Sitkovietsky, 11.03.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Recital Romana Simovica – laureata 12. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, solisty i kameralisty, obecnie koncertmistrza orkiestry London Symphony. Wirtuoz dał koncert w Poznaniu po latach. Wraz ze skrzypkiem wystąpiła (...)
Czytaj więcej...

Koncert Ensemble 1904: "Poldowski Re-imagined" | GALERIA ZDJĘĆ

W niedzielę 25. lutego br. w Sali Białej Bazaru Poznańskiego odbył się koncert pt. „Poldowski Re-imagined”. Artyści działającego we Francji zespołu Ensemble 1904 wykonali aranżacje zupełnie nieznanych w Polsce pieśni Ireny Reginy Poldowski, córki Henryka (...)
Czytaj więcej...

Kim byla Irena Regina Wieniawska (Lady Dean Paul, Poldowski) - niesłusznie dziś zapomniana, utalentowana kompozytorka? Odkryj ją razem z nami!

Jako jedyna spośród czwórki dzieci Henryka i Izabeli Wieniawskich poświęciła się muzyce i jeszcze za swojego życia uzyskała międzynarodowe uznanie jako kompozytorka i pianistka. Poznajcie kilka zagadkowych i kolorowych elementów biografii tej utalentowanej damy.
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego w Poznaniu odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. Organizatorem Konkursu jest Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, we współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego (...)
Czytaj więcej...

Smyczki, struny i klawisze - scena dla młodych | koncerty 23 i 29 stycznia, godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na koncerty w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 90. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...